Roos Ravensbergen
Roos Ravensbergen Reizen Vandaag
Leestijd: 5 minuten

Een droom van een vakantie mét uniek duurzaam tintje: Barbados

Soms heb je van die landen of gebieden waar de energie gewoon anders voelt. Klinkt zweverig, is het niet (per se). Of het nou het verhoogde aantal zonuren, de overdaad aan avontuur of de ontdekkingsreis in de keuken is: het doet iets met je. Voor BEDROCK’s Roos is dat het Caraïbisch gebied en we kunnen je een heel mooi vakantieland (met duurzaam tintje!) op een presentatieblaadje geven: Barbados.

Toegegeven, Barbados ligt niet écht in de Caraïbische zee, het eiland is namelijk omringd door de Atlantische Oceaan, maar wordt wel als deel van het Caraïbisch gebied gezien. Er komen vooral Engelse toeristen, omdat Barbados een Britse kolonie is geweest (ook terug te zien in de voertaal, Engels en de vele theemomentjes met melk en suiker bij de thee). Onder Nederlanders is het echter een vrij onontdekte bestemming. Voor mij een groot voordeel, omdat ik het vakantiegevoel vrijwel direct kwijtraak als ik op mijn bestemming omringd ben door Nederlanders.

Barbados als Caraïbische vakantietip

Een aantal landen in het Caraïbisch gebied is Nederlanders welbekend. Maar het mooie van reizen is, vind ik, juist iets ontdekken waar niet iedereen al geweest is. Je wil niet alle gebaande paden af en netjes volgen in de voetstappen van andere toeristen, toch? Ik ga nu niet beweren dat Barbados, waar de inwoners zichzelf Bajans noemen, een ‘onontdekte parel’ is, want genoeg toeristen weten het eiland te vinden. Maar het is wél een unieke bestemming (zeker voor Nederlanders).

Zelf heb ik de ABC-eilanden ook bezocht en ik kan met zekerheid zeggen dat het verschil tussen die eilanden en dit Bajan-eiland gróót is. Niet alleen qua begroeiing, ook qua mensen, (onderwater)natuur en cultuur. Het idee dat je het Caribisch gebied hebt uitgespeeld als je al een paar landen daar hebt bezocht, mag dus rechtstreeks de prullenbak in.

Bridgetown is de hoofdstad van Barbados en daar een rondje lopen kan niet ontbreken in je planning. De gebouwen zijn kleurrijk, de mensen intens vriendelijk – kijk niet raar op als iemand je honey of dear noemt – en het eten heerlijk. Bij verschillende kraampjes kun je lokale fruitsoorten als breadfruit, golden apples en tamarinde scoren. Mijn tip: proef zoveel mogelijk. Echt iets uniek Bajans proeven? Probeer dan de rumcake, die in je hand al loodzwaar aanvoelt en doordrenkt is met rum. Ik ben geen rumliefhebber, maar dit kon me absoluut bekoren. Houd het wel bij een klein stukje, anders loop je wankelend door de straten van Bridgetown.

Een droom van een vakantie mét uniek duurzaam tintje: Barbados
Foto: Roos Ravensbergen

Duurzame initiatieven

Tijdens mijn verblijf op Barbados werd ik vanuit meerdere hoeken gewezen op allerlei duurzame initiatieven op het eiland, die ook nog eens leuk zijn om te doen. Denk aan het strand en de oceaanbodem schoonmaken, helpen bij het Barbados Sea Turtle Project (onder meer baby schildpadjes beschermen die net uit het ei komen), vrijwilligen in de lokale communities of in een dierenasiel helpen.

Allemaal unieke kansen om het eiland te leren kennen én iets terug te geven aan de gemeenschap en de natuur. Want juist Barbados is erop gericht de natuur en het milieu zo goed mogelijk te beschermen én het eiland een boost te geven. Benieuwd naar alle initiatieven om een steentje bij te dragen? Check dan deze website.

Tijdens BEDROCK’s reis naar Barbados brachten we een bezoek aan Coco Hill Forest, waar de oorspronkelijke begroeiing van Barbados zo goed mogelijk beschermd én ontwikkeld wordt. Wij plantten zelf een cacaoboom, tussen de gember en kurkuma-planten. We proefden gember-rum en maakten kennis met het landschap van dit tropische eiland. Want waar sommige warme eilanden nogal dor en bruin kunnen zijn, is Barbados juist een oase van groene begroeiing, vanuit het vliegtuig al een lust voor het oog.

Een droom van een vakantie mét uniek duurzaam tintje: Barbados
Foto: BTMI

Budgettips

Niet iedereen heeft een even grote portemonnee, weten we. We willen daarom benadrukken dat Barbados ook met een budget te doen is. Genieten van de natuur, cultuur en het eiland ontdekken kan prima gratis. Lokaal eten proeven, juist waar de locals ook eten (vraag hen vooral om tips!), in plaats van in een chique restaurant? Doen! Zo bespaar je al een hele hoop tijdens je reis. Onze tip: breng een bezoekje aan Oistins Bay, waar je de lekkerste gegrilde vis met plantain (mijn favoriet) eet.

En op Barbados zijn ook legio AirBnB-locaties te vinden, waarbij er meerdere opties zijn voor rond de 500 tot 600 euro voor twee personen voor een week. Zo heb je een volledig eigen plek, mét keuken, en kun je dus door middel van zelf maaltijden koken, meer besparen. Het enige waar je wel even de portemonnee voor moet trekken, is de reis. KLM vliegt sinds eind oktober weer – na een pauze van een aantal jaar – rechtstreeks naar Barbados, en ja, een vlucht van 9 uur gaat je wat kosten. Ook daar kun je echter, bijvoorbeeld door vroeg te boeken, een mouw aan passen. En vliegen met KLM blijft (voor mij in ieder geval) het meest comfortabel. Je zit goed, het eten is voor een vliegtuigmaaltijd echt meer dan prima en met hoeveel films je kunt kijken, ben je er binnen no time. Hoe dan ook: een nieuw land ontdekken blijft wat ons betreft onbetaalbaar.

Meer lezen over (duurzame) reizen? Hier lees je al BEDROCKs reizen-artikelen.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Rock jouw inbox! ?

Elke zondagochtend met liefde gemaakt zodat jij heerlijk wakker wordt?‍♀️